Materac do spania. Wybierz odpowiedni materac dla siebie

Materac do spania. Wybierz odpowiedni materac dla siebie 1024 809 Materacowy Ekspert

Odpowiedni materac to gwarancja spokojnego i zdrowego snu. Materac do spania powinien być dobrze dopasowany do wagi przyszłego użytkownika, dzięki temu będzie prawidłowo stabilizował sylwetkę podczas odpoczynku i snu.

Materac – idealnie dobrany do wagi, wzrostu i ogólnych preferencji jego użytkownika – jest w stanie zapewnić najwyższy komfort snu. Niestety obecnie zdarza się, że zamiast materaca ludzie decydują się na spanie na zwykłej rozkładanej wersalce, sofie czy narożniku.

Materac do spania

To jednak nie jest dobry pomysł, ponieważ te meble zostały przeznaczone do odpoczynku w pozycji siedzącej. Nie są dobrze wyprofilowane i odpowiednio miękkie, przez co nie nadają się do codziennego spania. Indywidualnie dobrane materace to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich – dzieci, dorosłych lub zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi, np. bólami pleców. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przewlekłe bóle kręgosłupa, karku i szyi mogą mieć związek z niewygodnym miejscem do spania. Przyczyn tych schorzeń szukamy u specjalistów, nie zdając sobie sprawy, że rozwiązanie problemu jest bardzo proste – wystarczy zainwestować w odpowiedni materac do spania.

Zastanawiając się jaki wybrać materac do spania warto skontaktować się z naszym doradcą. Pomoże Państwu wybrać odpowiedni materac biorąc pod uwagę wiek, wagę oraz ewentualne schorzenia pleców i kręgosłupa. Jesteśmy przekonani, że wspólnie dobierzemy dla Państwa materac który znacząco podniesie jakość snu i znacznie złagodzi dolegliwości. Czekamy na Państwa telefon pod numerem 601 834-387

Materace do spania

Trzeba wiedzieć, że w łóżku spędzamy średnio 1/3 naszego życia. Przeciętny człowiek potrzebuje 8 godzin snu na dobę (a dzieci jeszcze więcej). Jednak abyśmy mogli poczuć pozytywne skutki odpowiedniej ilości snu, musi on być spokojny, głęboki i zdrowy dla naszego ciała. Nasz sen nigdy taki nie będzie, jeśli podczas zasypiania ciągle będziemy odczuwać dyskomfort – ucisk w newralgiczne miejsca, zapadanie się kręgosłupa czy stopy wystające poza łóżko. W takiej sytuacji często zmagamy się z bezsennością lub problemem z szybkim zasypianiem, co skutkuje tym, że rano budzimy się niewyspani, osowiali i ze złym samopoczuciem. Wówczas brakuje nam energii i chęci do pracy. Niewygodny materac może zatem stać się przyczyną znaczącego pogorszenia stanu zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Sen jest nam niezbędny jak powietrze, więc zdecydowanie warto zadbać o jego najwyższy komfort. Materace do spania, które polecają specjaliści, z pewnością pozwolą pozbyć się nie tylko uporczywej bezsenności, ale także wszelkich bólów pleców i kręgosłupa.

Materac

Zatem na co trzeba zwracać uwagę, wybierając materace dla całej rodziny? Jaki powinien być odpowiedni materac do spania? Przede wszystkim musi idealnie dopasowywać się do kształtu ciała jego przyszłego użytkownika. Jednak aby tak było, materac musi zostać dobrze dopasowany do wagi – nie może być ani za twardy, ani za miękki. Jeśli okaże się zbyt twardy, podczas snu będziemy odczuwać ucisk na newralgiczne miejsca, czyli głowę, kark i biodra, przez co kręgosłup nie ułoży się w optymalnej, prostej pozycji. Co więcej, silny ucisk na ciało spowoduje, że krew w naczyniach krwionośnych nie będzie mogła swobodnie przepływać, dlatego będziemy odczuwać dyskomfort, który zmusi nas do częstych zmian pozycji. Materac do spania nie może być także za miękki, ponieważ wówczas zapadniemy się w nim, a kręgosłup ulegnie skrzywieniu. Zatem biorąc to pod uwagę, dobre materace powinny być elastyczne i plastyczne (i oczywiście odpowiednio dopasowane do wagi użytkownika) – tylko wówczas idealnie dopasują się do kształtu ciała, prawidłowo amortyzując całą sylwetkę i równomiernie rozkładając jej ciężar. Na takim materacu sen to sama przyjemność!

Warto jeszcze wspomnieć, że materace do spania, które są odpowiednio miękkie i dobrze stabilizują sylwetkę, przynoszą ulgę w bólu osobom cierpiącym na choroby układu kostno-stawowego czy nawracające bóle pleców. Są bardzo wygodne, nie uciskają na ciało, ponadto pozwalają rozluźnić wszystkie spięte mięśnie – dzięki czemu leżąc, nie odczuwamy silnego bólu, dlatego możemy spokojnie zasnąć. Zatem można śmiało stwierdzić, że odpowiednio dobrany materac to podstawa w profilaktyce powyżej wskazanych schorzeń.

Materace

To jednak nie wszystko. Szukając odpowiedniego materaca do spania, trzeba wziąć pod uwagę, ile osób będzie na nim spało – jedna czy może dwie osoby. Ma to istotne znaczenie, ponieważ wówczas jeden materac musi być dopasowany do preferencji dwóch osób, które mogą mieć przecież zupełnie różne potrzeby. Jest to szczególnie trudne w sytuacji, gdy pomiędzy dwojgiem ludzi jest duża różnica wagi. W takim przypadku warto zdecydować się na dwa materace (jednak muszą one mieć wówczas identyczną wysokość i taki sam sposób szycia pokrowca).

Oprócz tego przy wyborze materaca spore znaczenie ma także pozycja, którą zwykle wybieramy podczas zasypiania. Jeśli śpimy zazwyczaj na boku, czyli w tzw. pozycji „embrionalnej”, wówczas najlepiej zdecydować się na materac do spania bardziej miękki, który zminimalizuje nacisk na ramiona i biodra. Gdy zasypiamy na brzuchu (warto jednak wiedzieć, że ta pozycja negatywnie wpływa na odcinek lędźwiowy kręgosłupa), zdecydujmy się na materac nieco twardszy, który odpowiednio podeprze kręgosłup i zapobiegnie jego zapadaniu się. Natomiast jeżeli najczęściej śpimy na plecach, najlepsze będą materace prawidłowo stabilizujące kręgosłup, ale pozwalające się nieco zagłębić ramionom i biodrom, odciążając je.

Na koniec należy dodać, że dobrze dobrany materac powinien być o ok. 20 centymetrów dłuższy od osoby, która będzie na nim spała.
Odpowiednio dobrane materace do spania do gwarancja spokojnego i zdrowego snu. Materac zawsze należy wybierać zgodnie z preferencjami i oczekiwaniami jego przyszłego użytkownika. Zdecydowanie nie warto inwestować w materace używane, odkupując je od znajomych czy szukając ich na aukcjach internetowych. Trzeba pamiętać, że one z biegiem czasu się zużywają, ponadto dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, przez co powstają wgniecenia, które mogą być niewygodne dla innej osoby. Na materacu do spania nie warto oszczędzać – jest to przecież inwestycja w spokojny sen i zdrowie. Wybór materacy jest naprawdę bardzo duży, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

  • Udostępnione w:
  • Blog
  Materacowy Ekspert
  Materacowy Ekspert

  Powstał po to, by pomóc Ci wybrać materac o którym nawet nie śniłeś! Perfekcyjnie dobierze twardość, rozmiar, model. Wystarczy zapytać na czacie, lub wysłać wiadomość. Odpowiadamy w rekordowo-szybkim czasie. Jesteśmy tu dla Ciebie!

  Wszystkie rady: Materacowy Ekspert