Jak dobrać twardość materaca?

Jak dobrać twardość materaca? 1024 683 Materacowy Ekspert

Dobranie twardości materaca może okazać się prawdziwym wyzwaniem. W końcu przez najbliższe lata Wasz wybór może przynieść nową jakość snu i całkowicie inny poziom komfortu. Pod warunkiem, że dokonacie dobrego wyboru!

Twardość materaca przede wszystkim musi być dobrana do naszej wagi i subiektywnych preferencji. Wybór konkretnego modelu to nie wszystko, bowiem źle dobrany materac do naszej wagi zrujnuje nasz komfort snu i codziennego wypoczynku. A stąd bliska droga do bólu pleców, karku, szyi – o samopoczuciu nie wspominając. Materac w żadnym razie nie może być za twardy, aby uniknąć nacisku newralgicznych miejsc, co spowoduje zmniejszenie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Zbyt miękki materac z kolei spowoduje zapadanie się ciała. Brak podparcia kręgosłupa i ogólnej stabilizacji spowoduje dyskomfort podczas snu.

Aby uniknąć tych wszystkich problemów, warto już przed zakupem zapoznać się z naszymi wskazówkami, jak dobrać twardość materaca.

Poznajcie naszą receptę na dobry wybór rodzaju twardości materaca

Z reguły spotykamy się z następującymi oznaczeniami twardości materaca: materac H1, materac H2, materac H3, materac H4, materac H5. Niestety każda firma dowolnie interpretuje dany stopień twardości, co powoduje, że to samo oznaczenie, np. materac H3 160×200, będzie diametralnie różnił się od tego samego oznaczenia twardości materaca u innego producenta.

Nasi klienci, zanim trafili do nas, bardzo często spotykali się właśnie z tym problemem, dlatego w naszej firmie sposób oznaczania twardości materacy został zmieniony na poniższy:
1) materac średni – jego odpowiednikiem będzie materac H2 lub materac H3;
2) materac średni plus – jego odpowiednikiem będzie materac H3 lub materac H4 z minusem;
3) materac średnio twardy – jego odpowiednikiem będzie materac H4 z lekkim plusem;
4) materac twardy – jego odpowiednikiem będzie materac H5.

Powinni Państwo wiedzieć, że każdy z naszych materacy posiada możliwość regulacji twardości, dzięki czemu nie trzeba odsyłać materaca do firmy, gdy nie spełnia naszych oczekiwań.

Jak to działa?

Otóż podstawa z pianki wysokoelastycznej HR – czy jest to 13 cm lub 16 cm grubości – zawsze jest wykonywana (sklejana) z dwóch różnych twardości (np. 6 cm + 7 cm lub 8 cm + 8 cm HR miękkiej i sztywniejszej o podobnej gęstości). Natomiast piana termoelastyczna 6 cm, 8 cm lub 10 cm stanowi osobny element. Dzięki takiemu rozwiązaniu po rozpięciu pokrowca można zdecydować, czy pianka termoelastyczna ma być ułożona na twardszej czy miększej stronie podstawy. Oczywiście zapewniamy, że pianki nie przesuwają się i nie ślizgają, dodatkowo pokrowiec je skutecznie zabezpiecza. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą Państwo zmienić twardość swojego materaca w dowolnym momencie! Nasi dotychczasowi klienci bardzo cenią sobie to rozwiązanie, wskazując na jego praktyczność.

Jaka twardość materaca będzie odpowiednia dla dwóch osób?

Materac H3 160×200, czyli nasz średni + do 120 kg, jest to twardość najczęściej wybierana przez pary, ponieważ dzięki swojej unikalnej budowie daje ogromny komfort snu osobie lżejszej, np. ważącej 55–65 kg, jak również osobie cięższej – nawet powyżej 100 kg. Zwróćmy uwagę, że nasz materac można łatwo przestawić z tej twardości (H3) na twardość H4, czyli materac średnio twardy do 150 kg na stronę (każda twardość jest podawana na stronę). Dzięki takiemu rozwiązaniu często znika nasz dylemat, jak dobrać twardość materaca – H3 czy H4, ponieważ w materacach Art-Medic obie twardości są dostępne w jednym materacu, a więc wystarczy rozpiąć zamek i zamienić miejscami dwie dolne płyty pianek HR. Nasz konsultant jest zawsze dostępny i chętnie Państwu doradzi, czy dobrym wyborem będzie materac H3, H4 czy może materac H5. Podczas konsultacji bierzemy pod uwagę kilka czynników, jak np. preferencje, materac, na którym spali Państwo do tej pory, oraz oczywiście wagę ciała.

Jak dobrać twardość materaca dla dziecka?

Materac dla dziecka nie może być za miękki ani za twardy, ponieważ układ kostny młodego człowieka dopiero się rozwija, a więc nasza odpowiedź to materac dla dziecka H3. Uzasadniamy to optymalnym dopasowaniem się pianki termoelastycznej, która zadba o rozluźnienie mięśni naszych pociech, natomiast sztywniejsza pianka HR zapewni idealne podparcie sylwetce – ciało nie będzie się zapadało. Bardzo polecamy materace termoelastyczne dla dzieci. Materac dla dziecka H3 to gwarancja długotrwałego wykorzystania materaca, ponieważ materac o takiej twardości będzie służył do dorosłości – bez konieczności wymiany. Jak dobrać twardość materaca dla osób dorosłych o dużej wadze? Tutaj również wykorzystamy nasze autorskie rozwiązanie regulacji twardości. Mianowicie jeśli preferujemy twarde materace, ale nie chcemy przesadzić, wybierając tylko materac H5, pamiętajmy, że Viscotherapy oferuje regulację twardości H4/H5 i odwrotnie. Załóżmy, że otrzymali Państwo nasz najtwardszy materac, który niestety okazał się zbyt twardy. Wówczas wystarczy rozpiąć pokrowiec i odwrócić podstawę HR na średnio twardą. Wówczas różnica od razu będzie odczuwalna, co zdecydowanie wpłynie na wyższy komfort snu.

Na koniec pragniemy dodać, że nasi konsultanci zawsze służą pomocą i radą. W celu doboru twardości prosimy o kontakt pod numerem 601 834 387. Chwila bezpośredniej rozmowy pozwoli idealnie dopasować materac do Państwa potrzeb.

  • Udostępnione w:
  • Blog
  Materacowy Ekspert
  Materacowy Ekspert

  Powstał po to, by pomóc Ci wybrać materac o którym nawet nie śniłeś! Perfekcyjnie dobierze twardość, rozmiar, model. Wystarczy zapytać na czacie, lub wysłać wiadomość. Odpowiadamy w rekordowo-szybkim czasie. Jesteśmy tu dla Ciebie!

  Wszystkie rady: Materacowy Ekspert