Materace 160×200

Materace do spania w rozmiarze 160×200

Szukając materacy dwuosobowych, warto celować w produkty szerokie, które pozwolą na komfortowy sen bez zbędnej ciasnoty. Doskonale kryteria te spełniają modele 160-centymetrowe. Taka szerokość zapewni doskonały relaks.

Trudno wyspać się na łóżku, przez które wciąż obijamy się o drugą osobę. Brak możliwości przyjęcia wygodnej dla siebie pozycji jest bardzo irytujący. Może również doprowadzić do nienaturalnego ułożenia ciała, co z kolei przełoży się na mocny ból i poważny dyskomfort po przebudzeniu. W przypadku materacy o szerokości 160 centymetrów takie problemy nie występują.

Dla kogo materac 160×200 cm?

Mając to wszystko na uwadze, warto podkreślić, że takie wyroby sprawdzają się w wielu miejscach i różnych warunkach. Tak rozumiana uniwersalność jest ich ogromnym atutem, o którym nie można zapominać.

Oczywiście najbardziej oczywistym zastosowaniem materaca ART-MEDIC będzie postawienie go w sypialni. Wymiary 160×200 okażą się odpowiednie także dla osób wysokich, które nie będą musiały więcej uskarżać się na nogi wystające poza ramę łóżka. Taki materac piankowy jest zalecany również osobom z ograniczoną ruchowością. Potrzebują one sporo miejsca, tak aby mogły zostać ułożone w sposób optymalny.

Oczywiście domowa sypialnia nie jest jedynym miejscem, w którym znaleźć mogą się materace termoelastyczne 160×200 cm. Bardzo często są one kupowane przez hotele i ośrodki wypoczynkowe. Okażą się one bowiem doskonałym wyborem do łóżek małżeńskich, które powinny znaleźć się w ofercie. Zwłaszcza gdy mowa jest o materacach wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Zadowolenie klientów gwarantowane.

Modele w tych wymiarach często znaleźć można również w szpitalach i ośrodkach terapeutycznych. Cieszą się popularnością także w domkach letniskowych, w których to goście do dyspozycji mają wyłącznie materac, bez łóżka.

Sklep z materacami 160×200

Oferowane produkty w sklepie Wolsztyńskie Materace są dla klientów atrakcyjne także pod względem cenowym. Koszt zakupu materacy jest często znacznie niższy od tego, z czym klienci mają do czynienia w innych sklepach. Z takich okazji naprawdę warto skorzystać.

To jednak nie wszystko. W sklepie znaleźć można bowiem materace ART-MEDIC niezwykle zróżnicowane pod kątem parametrów technicznych. Poszczególne warianty różnią się między sobą stopniem twardości, gęstością, a także grubością. Pozwala to na dopasowanie materacu do pozycji podczas snu, a także cech fizycznych użytkownika, w tym jego wzrostu i wagi.

W każdym przypadku Wolsztyńskie Materace gwarantują dostęp do produktów wyróżniających się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną. Ich zakup okaże się inwestycją na naprawdę długi czas. Bez obawy o przetarcia, dziury czy też powstawanie innego rodzaju uszkodzeń konstrukcji materacy.

Prozdrowotne właściwości

Materace do spania od firmy ART-MEDIC wyróżniają się nie tylko tym, że gwarantują wysoki komfort snu. Modele 160×200 cm są cenione także za właściwości prozdrowotne. O co chodzi?

Związane jest to oczywiście z użytymi piankami, które odpowiadają za parametry techniczne produktów. Wspomnieć należy przede wszystkim o tym, że zapewniają one odpowiednie podparcie kręgosłupa. Ciało nie zapada się w materacu, jak ma to miejsce w przypadku wyrobów słabej jakości. Podparcie jest stałe, co pozwala na ułożenie się w naturalnej pozycji, która nie generuje dodatkowych obciążeń.

Do tego wszystkiego dochodzi również odpowiednia elastyczność powierzchni. Dzięki temu, materace piankowe eliminują napięcie mięśniowe, a także zapewniają znaczące zredukowanie bólu mięśni i kręgosłupa. Co więcej, są one stosowane w tak zwanej profilaktyce przeciwodleżynowej.

Stało się to możliwe oczywiście za sprawą wykorzystania specjalnych pianek. W zależności od modelu materaca, są to między innymi wyroby typu Natural, Visco oraz Kaultshaum. Są one wykorzystywane do przygotowywania podstaw i warstw wierzchnich materacy. Ich konstrukcje zapewniają doskonałą sprężystość i dobre dostosowanie się do ciała użytkownika. Do tego dochodzi także skuteczne odprowadzanie wilgoci oraz dobra cyrkulacja powietrza.

Sklep z materacami od producenta ART-MEDIC zapewnia więc dostęp do produktów niezwykle uniwersalnych. Doskonale sprawdza się one zarówno w lecie, jak i zimą. Niezależnie od indywidualnych preferencji klienta. Do każdego oferowanego modelu może zostać dołączony specjalny pokrowiec 3D Clima, który składa się z siateczek wentylacyjnych.

Takie pokrowce są nie tylko miłe w dotyku, ale również bezpieczne dla skóry. Utrzymują wysoką higienę, a także hamują rozwój bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów. Okażą się więc dobrym wyborem dla alergików. Warto wspomnieć również o tym, że pokrowiec można łatwo zdjąć i wyczyścić. Chroni on materac przed zabrudzeniami, a także wpływem wielu czynników zewnętrznych, które mogłyby wpłynąć na jego konstrukcję.

Materace termoelastyczne 160×200

Produkty o szerokości 160 centymetrów i długości 200 centymetrów to doskonały wybór dla dwóch osób. Sprawdzą się w sypialni małżeńskiej, pokoju hotelowym, w ośrodkach noclegowych, a także w różnego rodzaju ośrodkach terapeutycznych. Gwarantują sporą ilość wolnego miejsca, dzięki któremu każdy może ułożyć się tak, jak tylko chce.

Wpływ na wysoki komfort snu ma także jakość wykonania materacy. Wykorzystywane są wysokiej jakości pianki o różnych stopniach twardości i gęstości. Poszczególne produkty różnią się między sobą także grubością. Wszystko to pozwala na bogatą personalizację materaca pod kątem wzrost, wagi oraz upodobań użytkownika. Oferowane modele w sklepie Wolsztyńskie Materace charakteryzują się także prozdrowotnymi właściwościami, które są ich sporym atutem.

Dzięki odpowiedniemu podparciu kręgosłupa, jest on ułożony w naturalnej pozycji. W ten sposób redukowane są obciążenia i ból. Materace ART-MEDIC mają również dobry wpływ na kondycję mięśni. Poprzez obniżenie napięcia, mogą się one odpowiednio zregenerować. Połączenie wszystkich wymienionych wyżej cech sprawia, że materace 160×200 powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.